Podsumowanie roku 2023 w Fundacji
autor: Admin

22 sty 2024

Podsumowanie roku 2023 w Fundacji

Rok 2023 był dla naszej fundacji czasem intensywnych działań, współpracy z partnerami oraz rozwijania projektów edukacyjnych i społecznych. Poniżej przedstawiamy wydarzenia, które ukształtowały naszą działalność w minionym roku.

1. Szkolenie w ramach programu Erasmus+: "Design the life you love" (marzec)

Rok rozpoczęliśmy od intensywnego planowania i realizacji szkolenia w ramach programu Erasmus+. Projekt o nazwie "Design the life you love" odbył się w dniach 1-10 marcaa. Celem było rozwijanie kreatywnego podejścia do projektowania życia. Uczestnicy szkolenia pochodzili z Hiszpanii, Macedonii, Serbii, Słowacji, Portugalii, Grecji i Polski.

2. Spotkanie Zgierskich Organizacji Pozarządowych (marzec)

W tym samym miesiącu wzięliśmy udział w spotkaniu zgierskich organizacji pozarządowych, gdzie prezentowaliśmy nasze najważniejsze działania na terenie Zgierza. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych współprac.

3. XVI Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie (marzec)

W marcu uczestniczyliśmy również w XVI edycji Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie. W ramach panelu poświęconego wyzwaniom związanym z wdrażaniem ESG, prezes naszej fundacji, Jakub Pyrzanowski, dzielił się swoim doświadczeniem z sektora pozarządowego, samorządowego i biznesowego.

4. Cykl warsztatów z redukcji stresu (wrzesień-listopad)

Wraz z nadejściem września rozpoczęliśmy cykl bezpłatnych warsztatów z redukcji stresu, finansowanych ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i trwały przez cały wrzesień do listopada.

5. Szkolenie "The Change Designers" w ramach Erasmus+ (październik)

W październiku rozpoczęliśmy szkolenie "The Change Designers", które trwało 10 dni i było realizowane w ramach programu Erasmus+. Uczestniczyło w nim 24 pracowników młodzieżowych z różnych krajów europejskich, w tym z Serbii, Estonii, Grecji, Litwy, Macedonii, Hiszpanii i Polski. Celem szkolenia było podniesienie kompetencji w projektowaniu aktywności edukacyjnych opartych na rzeczywistych potrzebach młodzieży, wykorzystując kreatywność i metodykę Design Thinking.

6. Wymiana Młodzieżowa w Chorwacji (listopad)

Jeszcze w listopadzie udało nam się wysłać uczestników w ramach programu Erasmus+ na wymianę młodzieżową do Chorwacji. Projekt "Let's be young and financially smart - FinSmart!" skupiał się na kształtowaniu umiejętności finansowych i budowaniu niezależności finansowej młodych ludzi.

7. Współpraca z Organizacjami Partnerskimi

Przez cały rok współpracowaliśmy z wieloma organizacjami, takimi jak grupa wolontarystyczna "Agrafka", Stowarzyszenie FOLKIER, Emilia Opawska oraz Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu. Gościliśmy także w pięknych miejscach, takich jak Jaworowy Dom pod Wrocławiem czy Ecohotel Nieborów.

Rok 2023 był pełen wyzwań i owocnej współpracy. Patrzymy z optymizmem w przyszłość, gotowi na kolejne innowacyjne projekty i działania, które będą służyć rozwojowi społecznemu i edukacyjnemu. Bądźcie z nami, a na pewno będziemy Was regularnie informować o naszych kolejnych krokach!